Domowy ołtarzyk

Domowy ołtarzyk to specjalne miejsce w domu, przeznaczone do modlitwy i zagospodarowane tak, by przywoływało na myśl ołtarz w kościele. Ten tradycyjny „święty kąt” ma przypominać o tym, że przestrzeń mieszkalna, w której przebywamy na co dzień, jest także przestrzenią świętą, w której spotykamy się z Bogiem. 

Polscy Księża Biskupi zachęcają wiernych, by powrócili do tradycji wykonywania domowych ołtarzyków, szczególnie teraz w czasie pandemii, kiedy dostęp do kościołów i nabożeństw bywa utrudniony. 

Domowy ołtarzyk może stać się miejscem, w którym cała rodzina gromadzi się na wspólną modlitwę; może być także przestrzenią do osobistej refleksji, miejscem, gdzie w gonitwie dnia możemy na chwilę zatrzymać się i odetchnąć. 

Domowy ołtarzyk ma pomagać w modlitwie i kierować nasze myśli ku Bogu. Można w nim umieścić krzyż, obraz lub figurę Matki Bożej, Pismo św., świece, poświęcone dewocjonalia przywiezione z pielgrzymek.

  

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo artykuły, które pomogą przygotować i upiększyć Państwa domowy ołtarzyk - czy to we własnym domu, czy w salce parafialnej, czy w domu pielgrzyma.  

Szczególnie polecamy Domowy Świecznik Ofiarny St. Killians, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby domowych ołtarzyków. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą działu. 

Aktywne filtry