Monstrancje

Monstrancja to ozdobne naczynie liturgiczne służące do umieszczania w nim konsekrowanej Hostii, w celu wystawienia podczas nabożeństw, adoracji, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz procesji eucharystycznych. Nazwa pochodzi od łacińskiego czasownika monstrare, oznaczającego „pokazywać”.

Najczęściej spotykanym typem monstrancji są monstrancje promieniste, w których znajdująca się w centrum Hostia otoczona jest promienistą glorią w kształcie słońca. Spotyka się także monstrancje w kształcie strzelistej, gotyckiej świątyni.

W naszej ofercie posiadamy monstrancje wykonane w Polsce, przez pracownie brązownicze z wieloletnimi tradycjami, specjalizujące się w produkcji naczyń liturgicznych.

Monstrancje są wykonane z mosiądzu i pozłacane, zgodnie z obowiązującymi przepisami liturgicznymi. Elementami dekoracyjnymi są kamienie ozdobne oraz posrebrzane lub pozłacane ornamenty roślinne, wizerunki aniołów, Trójcy Świętej, symbole religijne, np. kłosy, litery Alfa i Omega. 

Oferujemy monstrancje z melchizedekiem na hostię o średnicy 70 mm oraz na dużą hostię, w różnych wysokościach oraz szeroki wybór wzorów, od tradycyjnych monstrancji w formie solarycznej, przez monstrancje w kształcie krzyża po bardziej współczesne formy artystyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działu.

Aktywne filtry