Trony pod monstrancję

Tron pod monstrancję to rodzaj podstawy / podwyższenia, na którym umieszcza się monstrancję z Najświętszym Sakramentem w czasie wystawienia.

Tron pełni funkcję praktyczną – służy lepszej ekspozycji monstrancji podczas nabożeństw, ale ma też znaczenie teologiczne, zakorzenione w Biblii – Bóg jest królem i zasiada na tronie, o czym Pismo Święte wspomina w wielu miejscach (np. Ps 47, Ap 4).

Trony są wykonywane z różnych materiałów – z mosiądzu, drewna, marmuru, mogą być pozłacane lub posrebrzane, spotyka się także proste podstawy z plexi. Trony mają różne kształty, często są zdobione ornamentami lub symbolami religijnymi.

W naszym sklepie oferujemy trony wykonywane w Polsce przez uznaną pracownię brązowniczą, specjalizującą się w wytwarzaniu naczyń liturgicznych i sprzętów sakralnych z mosiądzu i brązu.

Trony są sporządzane według unikalnych projektów artystycznych, z mosiężnych odlewów. W procesie produkcji stosuje się sprawdzone, tradycyjne metody rękodzielnicze. Odlewanie, kształtowanie i wykańczanie powierzchni odbywa się ręcznie.

Trony pod monstrancję wykonywane są na zamówienie. Istnieje możliwość wykonania tronów w innych wzorach niż prezentowane w naszym sklepie oraz według projektu Klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do kontaktu.

Aktywne filtry