Dzwonki liturgiczne

Dzwonki liturgiczne (ministranckie, mszalne, ołtarzowe) stanowią od XII wieku ważny element liturgii w Kościele Katolickim. Używane są podczas Mszy świętej, wystawienia Najświętszego Sakramentu i w trakcie procesji eucharystycznych. Mają za zadanie podkreślać szczególnie ważne momenty w liturgii, zwracać uwagę wiernych na zmianę postawy liturgicznej na klęczącą lub stojącą oraz wielbić Boga dźwiękiem. Dawanie znaków dzwonkami (i gongiem) jest zadaniem choralisty.

Dzwonki mszalne są najczęściej wykonane z mosiądzu. Najbardziej popularnym modelem są dzwonki czterotonowe czyli cztery dzwonki różnej wielkości, wydające różny ton, zamocowane na krzyżowym zawieszeniu i wyposażone w uchwyt do trzymania. Spotyka się także dzwonki jedno-, dwu- i trzytonowe. Pod względem estetyki wykonania dzwonki mogą być proste i skromne, czyli bardziej funkcjonalne bądź bogato zdobione, z różnorodną ornamentyką i grawerem.

  

W naszej ofercie posiadamy dzwonki mszalne mosiężne czterotonowe, trzytonowe i dwutonowe, wykonane w Polsce przez pracownie brązownicze z wieloletnimi tradycjami, specjalizujące się w wytwarzaniu sprzętów i naczyń liturgicznych.

Do wytwarzania dzwonków używane są surowce najwyższej klasy, dzięki czemu dźwięk dzwonków jest czysty, wyraźny i donośny.
Dzwonki mają klasyczny wygląd, są standardowo wykończone połyskiem, a na życzenie Klienta mogą być wykończone matem. Oferujemy również dzwonki kościelne z niklowanymi szalkami.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działu.

Aktywne filtry