Wieczne świece

Wieczne świece to specjalne świece produkowane w 100% z oleju roślinnego, o wydłużonym czasie palenia wynoszącym do 9 dni, w zależności od wielkości świecy.  Ponieważ od momentu zapalenia świece palą się przez kilka dni bez przerwy, nazwano je „wiecznymi świecami” – w nawiązaniu do wiecznej lampki, palącej się nieustannie przed tabernakulum dla oznaczenia obecności Chrystusa.

  
W naszym sklepie znajdą Państwo wysokiej jakości świece 7-dniowe i 9-dniowe, w osłonkach z tworzywa sztucznego. 
  
Oferujemy także szklane lampiony do wiecznych świec, w kilku kolorach.
   
Wieczne świece szczególnie są polecane dla kościołów z całodzienną i całodobową Adoracją Najświętszego Sakramentu, do kaplic Wieczystej Adoracji oraz do kaplic w domach zakonnych, domach rekolekcyjnych i domach pielgrzyma.  
Coraz częściej wieczne świece znajdują zastosowanie jako świece sanktuaryjne i świece nowennowe – umieszcza się je przy cudownym obrazie, słynącej łaskami figurze, przy relikwiarzach.
Wieczne świece można używać przy okazji długich nabożeństw, np. podczas nabożeństwa 40-godzinnego, w czasie peregrynacji, rekolekcji, misji świętych oraz przy różnych sztafetach modlitewnych. Czasami pełnią funkcję wiecznej lampki przy tabernakulum.
   
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działu. Jeżeli nie znajdą Państwo szukanego produktu, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem.

Aktywne filtry