Ogrody kościelne

Ogród kościelny, parafialny, biblijny

Piękno stworzonego świata syci zmysły i zachwyca, wycisza i koi, przemawia wprost do duszy człowieka i pozwala szukać i rozpoznawać Stwórcę tego piękna.

Jednak ludzie żyjąc w pośpiechu, hałasie, nadmiarze informacji i bodźców, coraz rzadziej pozwalają sobie na ciszę, obcowanie z przyrodą, wsłuchanie się w siebie i szukanie Boga, tłumacząc się brakiem czasu i zmęczeniem.  

Doskonałym rozwiązaniem byłoby stworzenie ludziom przestrzeni odpoczynku i modlitwy, która byłaby blisko nich, a jednocześnie byłaby odmienna od świata, w którym żyją na co dzień.  

Taką przestrzeń może stanowić parafialny ogród kościelny, w którym parafianie mogliby zatrzymać się, usiąść, odetchnąć, pomodlić. Ogród, który pomagałby w wyciszeniu i religijnej refleksji, zachęcał do medytacji, spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Wiele parafii dysponuje terenem wokół kościoła, o mniejszej lub większej powierzchni, który często jest niezagospodarowany, ponieważ brakuje pomysłu na jego aranżację.

Chcemy zaproponować Państwu pomoc w zaprojektowaniu i wykonaniu ogrodów kościelnych.

Może to być ogród w dowolnym stylu, o charakterze rekreacyjnym lub rekreacyjno-modlitewnym. Możemy także zaprojektować ogród tematyczny: ogród maryjny, ogród biblijny itp.

Dopasowujemy projekty do warunków klimatycznych danego miejsca, możliwości przestrzennych i finansowych oraz do życzeń Klienta.

Zapraszamy do kontaktu.

Aktywne filtry